22. aprillil said Postimehe majas oma lõputunnistused Postimehe Ajakirjanduskooli 4. lennu lõpetajad. Sügisel alustanud 30 lõpetajast sai tänavu lõputunnistuse 22 ajakirjanikuhakatist, ülejäänud kaheksa osalist lõpetasid Ajakirjanduskooli tõendiga.

1. oktoobril õppimist alustanud neljanda lennu vilistlane Heleen Laht sõnas, et kõige enam arenes Ajakirjanduskoolis just tema eneseväljendusoskus, millega koos kasvas ka enesekindlus. «Ma õppisin ennekõike seda, et kuigi iga algus on hirmutav, siis alustamine on juba pool võitu. Me kõik oleme olnud kogenematud, kuid ilma esimese sammuta jäämegi ühele kohale tammuma,» ütles Heleen. Siiski soovib Heleen Ajakirjanduskoolile tagasi mõeldes, et oleks end veelgi enam praktiliselt rakendanud.

Teine Ajakirjanduskooli 4. lennu lõpetaja Kerti Sönmez tõi välja, et just teoreetiline osa oli tema jaoks hindamatu väärtusega. «See kursus päästis mu talve ja viis mind kokku inspireerivate inimestega, kellega ma muul juhul kindlasti kunagi kohtunud poleks,» sõnas Kerti.

Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi poolt asutatud Postimehe Ajakirjanduskoolis õppimise tulemusena omandab õppija oskused luua ajakirjandusliku sisu erinevatel meediaplatvormidel ja olulisemates ajakirjanduslikes žanrides, on tuttav meediaväljaande toimetuses töötamisega ja oskab oma tegevuses juhinduda ajakirjanduseetikast.

Erinevatest eluvaldkondadest pärit ajakirjandushuvilised inimesed omandavad Postimehe Ajakirjanduskoolis teadmisi ja oskusi Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli parimatelt ajakirjandusõppejõudude ja Eesti parimate ajakirjanike käe all.

Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi all tegutseva Postimehe Ajakirjanduskooli viies lend alustab õpinguid 2023. aasta sügisel. Rohkem infot: postimehefond.ee/ajakirjanduskool

Postimehe Fond on asutatud eesti rahvusteaduste, kultuuri ning hariduse toetamiseks Eestis. Postimehe Fond toetab kultuuriprojekte, viib läbi Ajakirjanduskooli, tunnustab ajakirjanikke meediaauhindadega, toetab ajakirjandustudengeid stipendiumitega ning rahastab teadusraamatute kirjutamist.