Keda ootame kursusele?

Kui tunned huvi maailmas toimuva vastu, tahad mõista ajakirjandust, tunned huvi ajakirjaniku ameti vastu ja tahaksid seda proovida, siis on see kursus just sulle! Ootame osalema inimesi, kes pole ajakirjandust õppinud ega meediaväljaandes töötanud, vaid kes on omandanud töö- ja elukogemused muul erialal. Oluline on, et oleksid uudishimulik, julge ja avatud meelega, sest paljud head ajakirjanikud ongi muu erialase haridusega.

Milline on õppekava?

Kursuse õppekava tugineb Postimehe toimetuse, Tallinna Ülikooli meediaõppejõu Priit Hõbemäe ja ajakirjanik Mart Raudsaare mõtetele. See hõlmab teemasid uudise kirjutamisest kuni mobiilifotograafia, podcast'imise ja meelelahutus-ajakirjanduseni. Eesmärk on avada iga teemat võimalikult mitmekülgselt ja praktiliselt. Koolitajad on nii Postimehe toimetuse inimesed kui ka teised kogenud meediakoolitajad. Kursusel on loenguid, harjutusi klassiruumis kui ka ülesandeid kodus lahendamiseks, et teadmisi kinnistada. Lisaks on osalejatel võimalus tulla toimetusse praktikapäevale.

Eesmärk

Ajakirjanduskoolis õppimise tulemusena omandab õppija oskused luua ajakirjandusliku sisu erinevatel meediaplatvormidel ja olulisemates ajakirjanduslikes žanrides, on tuttav meediaväljaande toimetuses töötamisega ja oskab oma tegevuses juhinduda ajakirjanduseetikast.

Õpiväljundid

Kursuse läbinu:

Programm ja ajakava

Kursuse maht: 98 akadeemilist tundi loenguid, 12 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, 10 akadeemilist tundi praktikat.

Õppeaeg: 29. september 2023–20. aprill 2024. Lõpetamine 27. aprill 2024.
Valdavalt kohtutakse üle laupäeva, koolituspäevad algavad kell 10.00 ja lõpevad kell 16.15.

Toimumise koht: Tartu maantee 80, Tallinn (Postimehe meediamaja).

Kontakt: koolitusjuht Kristi Raudlepp, ajakirjanduskool@postimees.ee

Tasu

Kursuse tasu on 945 eurot (käibemaksu ei lisandu). Hind sisaldab õppematerjale, kohvipause ja Postimehe digipaketi tellimust õppimisperioodiks.

Osavõtu eest on võimalik tasuda korraga või kolme võrdse osamaksena. Esimene osamakse 315 eurot tasutakse enne kursusega liitumist septembris, teine osamakse novembris 2023 ja viimane osamakse veebruaris 2024.

Osalejate arv on piiratud (grupi suurus kuni 30 inimest). Kursus avatakse, kui registreerunud on vähemalt 15 osalejat.

Lõpetamise tingimused

Ajakirjanduskooli lõpetamise tingimuseks on osalemine koolituspäevadel ja iseseisvate tööde tegemine. Kursus on võimalik lõpetada tunnistuse või tõendiga, mis väljastatakse vastavalt täiskasvanute koolituse seaduses sätestatud tingimustele.

Tunnistus väljastatakse õppijatele, kes on osalenud vähemalt 12 koolituspäeval ja sooritanud kõik iseseisvad tööd.

Tõend väljastatakse õppijatele, kes on osalenud vähemalt 12 koolituspäeval, kuid ei ole täitnud kõiki iseseisva töö ülesandeid.

Uudised