Osa Postimehe Ajakirjanduskooli neljanda lennu õpilastest haaras mikrofoni ja salvestas podcast'i oma õpikogemustest. Idee taskuhäälingu sünniks tuli tänu Ajakirjanduskooli loengule, mida pidas podcast'ide «Kikimoorid» ja «Mis värk sellega on?» kaasautor Dagmar Lamp.

Heidi Kaldlaur on suur podcast'ide kuulaja ja huvitub raadiotööst. Selle projekti raames sai ta end proovile panna ja emotsioonid podcast'i valmimise järgselt on positiivsed: «Peale salvestamist olen janune ja tahaksin veel palju teha. Arvan, et meil tuli hästi välja ja ma soovin enda häält veel sellesse maailma panustada. Olen tulemusega väga rahul, saime sellest kogemusest häid õppetunde. Hinnang aga tuleb selle pealt, kui palju on kuulajaid ja kas teised väärtustavad seda, mida me tegime.»

Koolitusjuhi Kristi Raudleppa sõnul on iga lend soovinud teha mõne lisaprojekti kas fotograafia, raadio- või teletööga seotult ning mitmekesine meediamaja on seda neile alati suutnud võimaldada. «Minu meelest on see väga tervitatav, et Ajakirjanduskooli õppijad on ise aktiivsed ning mõtlevad kaasa, et mida nad selle kooli jooksul tahaks proovida teha. On väga oluline, et see ka tegijaid ennast inspireeriks ja huvitaks.», ütles Kristi, keda õppijate ideed ennastki innustasid.  

Postimehe Ajakirjanduskooli esimene podcast'i osa on valminud ja seda saab kuulata Kuku pleierist. Kuigi enim võiks jutusaade huvi pakkuda just neile, kes on mõelnud Postimehe Ajakirjanduskooli kandideerida, siis suureks sõnumiks jäi kõlama ka elukestva õppe ja enesearenguga tegelema julgustamine. Seetõttu rikastab 36-minutiline kuulamine vast iga uudishimuliku inimese argipäeva.

Autor: Heleen Laht

Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi all tegutseva Postimehe Ajakirjanduskooli kuues lend alustab õpinguid 2024. aasta sügisel. Rohkem infot: postimehefond.ee/ajakirjanduskool

Postimehe Fond on asutatud eesti rahvusteaduste, kultuuri ning hariduse toetamiseks Eestis. Postimehe Fond toetab kultuuriprojekte, viib läbi Ajakirjanduskooli, tunnustab ajakirjanikke meediaauhindadega, toetab ajakirjandustudengeid stipendiumitega ning rahastab teadusraamatute kirjutamist.