Priit Hõbemägi
Postimehe peatoimetaja
Priit Hõbemägi on
taasiseseisvunud Eesti üks kogenumaid peatoimetajaid. Ta on alates 2022.
aasta kevadest Postimehe peatoimetaja. Varem on ta olnud Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Õhtulehe peatoimetaja
ning Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu
liige. Ta on aastaid tegelenud ajalehtede
ning ajakirjade loomise ja juhtimisega. Ajakirjanduslikult täiendas ta ennast USAs, Norras, Taanis, Saksamaal jm. 2012. aastal alustati
tema aktiivsel kaasalöömisel ajakirjanduse
õpetamist ka Tallinna Ülikoolis
ning ta on täna seal ajakirjanduse
õppekava lektor. Samuti juhib ta juba üle viieteistkümne
aasta Kuku raadio kõige populaarsemat jutusaadet «Keskpäevatund».
Hõbemägi on tuntud kui uute ajakirjanduslike tehnoloogiate tutvustaja, kes rõhutab sotsiaalmeedia tähtsust tänapäeva ajakirjanduses. Ta peab väga oluliseks, et ajakirjanikud oskaksid ise oma lugusid nii visuaalselt kui audiona sotsiaalmeedias nähtavaks ja kuuldavaks teha.
Väino Koorberg
Meediakonsultant ja -koolitaja
Väino Koorberg on kogenud peatoimetaja, ajakirjanik ja koolitaja. Ta alustas uudistereporterina ajalehes Edasi (Postimehe eelkäija), on aidanud käivitada ja välja anda kahte nädalalehte («Liivimaa Kroonika» ja «Liivimaa Kuller») ning juhtinud üle 16 aasta peatoimetajana ajalehte «Õhtuleht». Tema teeneks võib lugeda tabloidajakirjanduse võtete edendamist Eestis.
Praegu õpetab Koorberg Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi magistrandidele toimetamise saladusi ning koolitab Eesti Meediaettevõtete Liidu ja Balti Meedia Oivakeskuse eestvõttel Eesti lehetoimetusi. Lisaks arutleb ta koos Rein Langiga iga nädal Kuku Raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses», mida väljaanded hästi, mida halvasti tegid.
Priit Pullerits
Postimehe vanemtoimetaja
Priit Pullerits töötab 1998. aastast Postimehe vanemtoimetajana ning õpetab 1991. aastast Tartu Ülikoolis ajakirjanikke. Ta on lõpetanud TÜ ajakirjanikuna aastal 1990, täiendanud end seejärel Columbia ülikooli ajakirjanduskoolis New Yorgis, stažeerinud üleilmses uudisteajakirjas Newsweek ning olnud Marylandi ülikooli ajakirjanduskolledžis Fulbrighti teadusstipendiaat. Enne Postimehega liitumist asutas ta 1993. aastal üldhuviajakirja Favoriit, mida peatoimetas aastani 1998. Temalt on ilmunud kolm ajakirjandusõpikut.
Aivar Reinap
Postimehe peatoimetaja asetäitja
Aivar Reinap on Postimehe raudvara, kes on töötanud Postimehe toimetuses üle 25 aasta.
Alustas uuriva ajakirjanikuna ajakirjas Luup. Hiljem töötas Postimehes majandusajakirjanikuna pälvides oma uurivate lugudega ka mitmeid nominatsioone Eesti ajakirjanduse auhindade konkurssidel. Aivar on juhtinud Postimehes majandustoimetust ja eesti uudiste toimetust ning vedanud pikalt ka Postimehe veebimeedia arengut. Viimased paarkümmend aastat on Aivar töötanud Postimehe peatoimetaja asetäitjana, aidates paljudel meie peatoimetajatel toimetuse tööd juhtida.
Enne Postimehega liitumist töötas Aivar majandusajakirjanikuna Eesti esimeses eratelevisioonis Reklaamitelevisioon ehk RTV, kus ta oli Äriuudiste reporter. Hiljem töötas ta TV3’s Äriuudiste toimetaja-saatejuhina.
Aivar on Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi pikaajalise juhatuse liikmena osalenud nii Postimehe Ajakirjanduskooli loomisel ja arendamisel, kui ka Jaan Tõnissoni meediaauhindade žüriides.
Aivar omandas Tallinna Tehnikaülikoolis keemiainseneri magistrikraadi ning on reservväelasena seotud ka meediavaldkonnaga.
Erik Prozes
Postimehe foto- ja videotoimetuse juhataja
Erik Prozes töötab pressifotograafina 1990. aastast. Ta oli Äripäeva fotograaf ja fototoimetuse juhataja 1995–2014, Postimehe foto- ja videotoimetuse juhataja ja fotograaf alates 2015. aastast.
Õppinud Tartu Ülikoolis
ajakirjandust ja Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat, mõlemad lõpetamata.
Suurimaks mõjutajaks haridusteel nimetab ta World Press Photo kaheaastast
seminari «Teel
fototippu». On viinud
läbi ajakirjandusfotograafia teemalisi seminare ja workshop'e Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.
Krista Aru
Eesti ajakirjandusloolane
Krista on töötanud Postimehe eelkäijas, ajalehes Edasi ja maakonnalehtedes Kärdlas, Kohta-Järvel ja Võrus. Aastatel 1993–1995 oli ta Tartus kohaliku raadiojaama Q-Raadio peatoimetaja. Ülikoolis töötatud aastatel (1981–1993) alanud uurimistööd eesti ajakirjanduse ajaloost on ta jätkanud hiljem erinevatel ametipostidel, keskendudes ajalehele Postimees ja Jaan Tõnissonile.
22. oktoobril 2010 kaitses Krista Aru Eesti Humanitaarinstituudis doktoritöö «Eesti toimetajakeskne ajakirjandus kodanikuühiskonna kujundaja ja omakultuuri kandjana ajalehe Postimees (1886–1935) näitel». Doktoritöö põhines 2008. aastal avaldatud monograafial «Üks kirg, kolm mõõdet. Peatükke eesti toimetajakesksest ajakirjandusest: K. A. Hermann, J. Tõnisson, K. Toom». Krista Aru on avaldanud raamatuid ja artikleid. Ta on Jaan Tõnissoni Seltsi juhatuse esimees.
Tarmu Tammerk
Eesti Rahvusringhääling ajakirjanduseetika nõunik
Tarmu Tammerk on Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) ajakirjanduseetika nõunik. Selles ametis jälgib ta ERRi tegevuse vastavust ajakirjanduse kutse-eetikale ja tavadele; vaatab läbi ERRile esitatud vastulauseid ja kaebusi ning jälgib programmi tasakaalustatust.
Tarmu Tammerk on olnud ajakirjanik üle 15 aasta, tegutsenud ajalehtedes ja rahvusvahelistes infoagentuurides AFP ja Reuters, teinud kaastööd mitmele Eesti raadio- ja telejaamale.
Ajakirjanduseetika ja meedia eneseregulatsiooniga hakkas Tammerk tegelema, kui juhtis 1990ndate teisel poolel Ajalehtede Liitu. Sel ajal oli ta üks Eesti ajakirjanduseetika koodeksi koostajatest. On olnud meedia eneseregulatsiooniorgani Pressinõukogu esimees ja korduvalt selle liige. Jaganud paljudes riikides Eesti kogemust ajakirjanduseetika rakendamisel.
Vallo Nuust
Koolitaja ja ajakirjandusõppejõud
Vallo Nuust on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanikuna, kaitsnud samas teadusmagistri kraadi ja kirjutab praegu doktoritööd loovusest ajakirjanduses.
Ta on töötanud erinevates ajakirjandusväljaannetes, sh Eesti Televisioonis režissöörina ja Postimehes reporterina. Temalt on ilmunud luulekogu «Et vaadata merd» ja olemuslugusid koondav raamat «Kuutunnel». Vallo ajakirjanduslikku tegevust on tunnustatud mitmete ajakirjanduspreemiatega.
Aastatel 2005-2022 oli Vallo Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor, praegu juhib ta Tartu Ülikooli visuaalmeedia talitust.
Aastast 2004 õpetab Vallo Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis ajakirjanikele loovat kirjutamist ja on olnud valitud sotsiaalteaduste valdkonna 10 parima õppejõu hulka.
Tudengid on tema loengute kohta kirjutanud nii: «Kõikide aastate jooksul selles akadeemilises õhkkonnas on ta suutnud välja kujundada oma käekirja, lihvinud seda viimse detailini, andnud oma emotsionaalse kalligraafiaga sellele just õige voolavuse, mis võidab koheselt tähelepanu ning ei anna seda enne käest, kui lugu on lõppenud, või antud juhul siis, kui loeng on lõpule jõudnud.»
Ulla Länts
Postimehe uudistetoimetuse ajakirjanik-saatejuht
Ulla Länts on kogenud ajakirjanik ja saatejuht. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina. Töötanud Tartu Raadios uudistetoimetaja ja saatejuhina ning olnud pikka aega Kuku raadio vanemtoimetaja ja saatejuht. Ta on juhtinud ka hommikuprogrammi telekanalis TV 1 ja teinud mitemeid telesaateid teisteski kanalites.
Alates 2021. aastast töötab Länts Postimehe Eesti uudistetoimetuses ajakirjanikuna ja teeb saateid Postimees TV-s.
Tiina Jõgeda
Ajakirjanik
Tiina Jõgeda ajakirjanikutee sai alguse nädalalehe Eesti Ekspress sünniga. Ta on väljaandes töötanud uudistereporterina, uuriva ajakirjanikuna, toimetajana, olnud ajakirja «Magneet» peatoimetaja ja kirjutanud Eesti Ekspressi esimesest kümnest aastast raamatu «Hea elu sümbool».
Lisaks on tema sulest ilmunud raamatud «Saldo» (Rein Kaarepere elu ja tegevus), «Kapital» (TÜ majandusteaduskonna lõpetanute intervjuud), «Miks Estonia» (parvlaeva hukust), psühholoogia-alased «Õnne valem» ja « Luba endale midagi head» ning lasteraamat «Kakumäe lood».
Tiina Jõgeda on töötanud ka ajalehtedes Postimees ja Esmaspäev ning pidanud loenguid nii meediast kui ka psühholoogiast Tallinna Ülikoolis, TÜ Õigusinstituudis ja Kunstiakadeemias.
Tiina Jõgeda on toimetanud telesaateid (Kahvel, Koosolek, Meie jm) ja teinud saateid Kuku raadios. Kuna Tiina Jõgeda teine eriala on psühholoogia, siis kirjutas ta 12 aastat kolumni «Õnne valem» ja juhtinud Vikerraadios psühholoogia-saadet «Minu mängureeglid». Praegu kirjutab ta Postimehes kolumni «Hea elu teejuht».
Mart Raudsaar
Postimehe arvamustoimetuse juhataja
Mart Raudsaar on tegelenud ajakirjandusega teoorias ja praktikas juba üle 25 aasta, olles õpetanud ja kirjutanud uudiseid, olemuslugusid, reportaaže ja arvamuslugusid. Ta andis esimese loengu 1998. aastal Tartu ülikoolis, kus ta töötas ajakirjandusõppejõuna aastani 2010. Seejärel tegutses Raudsaar aasta aega Tartu ülikooli Narva kolledžis meediasuhete lektorina. 2011–2017 osales ta aga ajakirjanduse õppesuuna asutamises ja õppejõutöös Tallinna ülikooli Kommunikatsiooni instituudis, lugedes paralleelselt meediateemalist kursust mõned aastad ka Infotehnoloogia kolledžis.
Raudsaar kuulus taasiseseisvunud Eesti nõndanimetatud lapsajakirjanike põlvkonda, alustades praktilise ajakirjandusega ülikooliõpingute kõrvalt 1990. aastal, töötades nädalalehes Liivimaa Kuller ja Favoriit. Veel on ta töötanud reporterina nädalalehes Eesti Kirik, peatoimetanud kolm aastat ajakirja Politseileht ning kirjutanud kümmekond aastat olemuslugusid ajakirjale Saldo. 2014–2020 oli Raudsaar Postimehe püsikolumnist ning seejärel 2020–2021 Postimehe peatoimetaja. Praegu töötab Mart Raudsaar Postimehe arvamustoimetuse juhatajana.
Maris Jõks
Postimehe vanemkeeletoimetaja
Kristina Herodes
Elustiili toimetuse juht
Kristina Herodese kohta võib öelda eluaegne Postimehe ajakirjanik. 1996. aastast püsiautor, 2014. aastast ajakirjanik ja 2021. aastast juht. 2024. aastal käivitas ta koos peatoimetaja Priit Hõbemägi, arendus- ja turundusosakonnaga Postimehe digiajakirjad.
Juhib Eesti viie populaarseima podcast'i hulka kuuluvat saadet «Naistejutud». Tänaseks üle 360 osa ja üle 4 miljoni kliki. Kristinka juhtimisel kasvas saate kuulatavus 14 korda.
Tegutsenud 14 aastat ärimaailmas. Tallinna Kaubamaja loovjuhina käivitas ta siiani eduka kliendiajakirja Hooaeg, lõi kontseptsiooni moekommunikatsioonile ja moenõustamise teenusele ning koolitas kogu personali.
Kirjutanud raamatud «Jumestusjutud» (koos R. Härmatiga), «Etikett tööl ja kodus» (koos T. Tšatšua, M. Lukasega), loovkonsultant ja toimetaja raamatule «Sina».
Autorina teatakse Kristina Herodest lugude poolest, mis avavad sügavuti inimsuhteid ning vaimse tervise teemasid. Kirjutab naudinguga ka persoonilugusid, reportaaže, moe- ja seikluslugusid.
Jüri Pihel
Duo Media Networks OÜ juhatuse esimees
Timo Tarve
Raadio Kuku toimetaja ja saatejuht